Skip Navigation Links
 • Ana Sayfa
 • Derneğimiz
 • Kronolojik Tarihçe
 • Yönetim Kurulları (2002 - 2004)
 • Yönetim Kurulları (2002 - 2004)

  BAŞKAN
  Dr. Metin ÖNERCİ

  2. BAŞKAN
  Dr. Gürsel DURSUN

  SEKRETER 
  Dr. Fikret İLERİ

  SAYMAN
  Dr. Adnan ÜNAL

  ÜYE
  Dr. Erdal SAMİM
  Dr. Ayhan GÖKLER
  Dr. Oğuz ÖĞRETMENOĞLU

  Devlet Konukevi salonlarında 19 Eylül 2002'de yapılan onsekizinci Genel Kurul sonucunda KBB-BBC Derneği Yönetim Kuruluna Dr.Metin ÖNERCİ (Başkan) Dr.Gürsel DURSUN (2.Başkan) Dr.Fikret İLERİ (Sekreter) Dr.Ayhan GÖKLER, Dr.Adnan ÜNAL, Dr.Erdal SAMİM, Dr. Oğuz ÖĞRETMENOĞLU seçilmişlerdir.

  9 Ocak 2003 tarihindeki Eğitsel kursun konusu "TİMPANOPLASTİ" eğitmen ise Dr.Sarp SARAÇ idi.

  16 Ocak 2003 teki aylık toplantının konusu "TONSİL ENFEKSİYONLARI" idi ve toplantı Hacettepe Üniversitesi toplantı salonunda ve Dr.Sefa KAYA moderatörlüğünde, Dr. Mehmet CEYHAN, Dr.Müge ÖZCAN, Dr.Mustafa SAATÇİ, Dr. Cem SAKA'nın panelistliğinde gerçekleşmiştir.

  30 Ocak 2003 teki Eğitsel kursun konusu "PAROTİS BEZİ TÜMÖRLERİ" idi kursu Dr.Hakan KORKMAZ vermiştir.

  20 Şubat 2003 tarihindeki Eğitsel kursun konusu "KOLESTEATOMA ve TEDAVİSİ" eğitmeni ise Dr.Nuri ÖZGİRGİN idi.

  27 Şubat 2003 teki konferansın konusu "VESTİBÜLER KISIR DÖNGÜ" idi. Dr.Kerim CERYAN'ın konuşmacı olduğu konferans Ankara Park Otel salonlarında gerçekleşmiştir.

  6 Mart 2003 tarihinde yine Park otelde yapılan konferansın konusu "ORAL KAVİTE KANSERLERİNDE TANI VE CERRAHİ TEDAVİ" ve "LARENKS KANSERLERİNDE ENDOLARENGEAL LASER CERRAHİSİ" idi. Konuşmacı ise Dr. TERRY DAY (Güney Carolina Üniversitesi KBB-BBC Kliniği) idi.

  13 Mart 2003 deki Eğitsel Kursu Dr.Yücel ANADOLU vermiştir. Kursun konusu "RİNOPLASTİ" idi.

  20 Mart 2003 tarihindeki aylık toplantının konusu "ANİ ve OTOİMMÜN İŞİTME KAYIPLARI" Toplantı Gazi Tıp Fakültesi 75.yıl konferans salonunda yapıldı ve toplantının moderatörlüğünü Dr. Suat ÖZBİLEN yaparken konuşmacılar Dr. Bülent SATAR, Dr. Alper CEYLAN, Dr. Gül COŞKUN, Dr. Cem ÖZBEK ve Dr. Hakan GÖÇMEN idi.

  24 Nisan 2003 tarihindeki Eğitsel Kursun konusu "FESC'de POSTOPERATİF BAKIM" idi. Kursu Dr.Can KOÇ vermiştir.

  15 Mayıs 2003 tarihinde Dernek merkezinde yapılan Eğitsel Kursun konusu "MAKSİLLOFASİYAL TRAVMALAR" eğitici ise Dr.İrfan YORULMAZ idi.

  22 Mayıs 2003 tarihindeki aylık toplantı Başkent Üniversitesinde yapıldı. Toplantının konusu "FASİYAL PARALİZİLERDE TEDAVİ" idi. Toplantının moderatörlüğünü Dr.Levent ÖZLÜOĞLU yaparken, konuşmacılar ise Dr.Nuri ÖZGİRGİN, Dr.Yücel ANADOLU, Dr.Sarp SARAÇ ve Dr.Celil GÖÇER idi.

  29 Mayıs 2003 tarihinde yapılan Eğitsel kursun konusu "UZAMIŞ STİLOİD PROÇES" eğiticisi ise Dr.Ahmet KÖYBAŞIOĞLU idi.

  30 Haziran 2003 tarihinde Park otel salonlarında gerçekleşen Aylık toplantıda konuk konuşmacı sayısı fazla idi. Moderasyonu Dr.Yalçın ÖZKAPTAN tarafından yapılan toplantıda "KOKLEAR İMPLANTASYONDA YENİ EĞİLİMLER" konulu konferansı Dr. Çağlar BATMAN, "ESC'DE İNTAKT BULLA TEKNİĞİ İLE FRONTAL SİNÜSE YAKLAŞIM" konulu konferansı Dr. Suat TURGUT, "ALT DUDAK KANSERLERİNDE FONKSİYONEL SUPRAHYOİD BOYUN DİSEKSİYONU" konulu konferansı Dr. Ercihan GÜNEY ve "AUGMENTASYON LARENGOPLASTİ" konulu konferansı ise Dr.Albert MERATİ (USA) vermişlerdir.
   

  2 Kasım 2003 tarihinde Dernek kurucularımızdan Dr.Ziya TİNEL vefat etmiştir.

  11-13 Aralık 2003 tarihleri arasında Ankara Hilton oteli salonlarında KBB-BBC Derneği 6.ULUSLARARASI TOPLANTISI “KBB’de MİNİMAL İNVAZİV YAKLAŞIMLAR” adıyla düzenlenmiştir. Toplantı emekli olan meslektaşlarımız Dr.Rıza KESER, Dr.Ünsal ERKAM, Dr.Cavit ÖZERİ onuruna düzenlenmiştir. Toplantıya Dr.Emre VURAL, Dr.Cem MEÇO, Dr.Volkan ADSAY, Dr.Mehmet GÜNDÜZ, Dr. Sebahattin CÜREOĞLU ile yurdumuzdan çok sayıda meslektaşımız davet edilmişlerdir. Bu toplantının en önemli özelliklerinden birisi de yurt dışında belirli pozisyonlara gelmiş meslektaşlarımızı da dinleyebilmenin yanında kendi meslektaşlarımızı konuşturmak ve Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi alanında Türkiye’nin çok üst düzeyde, kendine yeter ve yurtdışından geri değil hatta bazı konularda ileri olduğunun vurgulanması olmuştur. Toplantıda konferanslar ve panellerin dışında çok sayıda kursta yer almaktadır.

   

  KAYNAKLAR

  1. Tinel Z, Yılmaz O: KBB, Baş ve Boyun Cerrahisi Derneğinin kısa tarihçesi. Geçmişten günümüze Ankara KBB-BBC 1927-2002. s7. 2002.
  2. Yılmaz O:Ankara merkezli KBB-BBC dergileri. Geçmişten günümüze Ankara KBB-BBC 1927-2002. s 133. 2002.
  3. Yılmaz O: İnternet ve KBB, KBB ve Baş Boyun Cerrahisinde Yenilikler sempozyumu. 12-14 Eylül 2002. Elazığ.
  4. Yılmaz O, Yorulmaz İ.: KBB-BBC'de İletişim ve İnternet, 1.Ulusal Tıbbi Bilgi Yönetimi ve Teknolojileri Sempozyumu. 19-20 Eylül 2002. İstanbul.
  5. Yılmaz O, Yorulmaz İ.: KBB-BBC'de İletişim ve İnternet, 27.Ulusal KBB-BBC Kongresi. 4-9 Ekim 2003. Antalya.
  6. http://www.kanalkbb.net/toplantilar-admin.php (erişim tarihi Kasım 2003)
  7. http://www.kbb-bbc.org/toplant4.asp (erişim tarihi Aralık 2002)
  8. http://groups.yahoo.com/group/kbb-forum (24 Mart 2000 - 01 Aralık 2003)