Skip Navigation Links
 • Ana Sayfa
 • Derneğimiz
 • Kronolojik Tarihçe
 • Yönetim Kurulları (2000 - 2002)
 • Yönetim Kurulları (2000 - 2002)

  BAŞKAN 
  Dr. Metin ÖNERCİ

  2. BAŞKAN 
  Dr. Halit UZUN

  SEKRETER 
  Dr. Fikret İLERİ

  SAYMAN 
  Dr. Adnan ÜNAL

  ÜYE 
  Dr. Levent ÖZLÜOĞLU
  Dr. Erdal SAMİM
  Dr. Engin ÇAKMAKÇI

  19 Haziran 2000 tarihinde Numune Hastanesi Konferans salonunda yapılan onyedinci Olağan Genel Kurul'da yapılan seçimler sonucunda Dernek Başkanlığına Dr. Metin ÖNERCİ, 2.Başkanlığa Dr.Halit UZUN, Sekreterliğe Dr.Fikret İLERİ, Saymanlığa Dr.Adnan ÜNAL, Üyeliklere Dr.Levent ÖZLÜOĞLU, Dr.Erdal SAMİM ve Dr.Engin ÇAKMAKÇI seçilmişlerdir.
  Dernek amblemi yeniden düzenlendi.

  Web sayfası profesyonel destekle daha aktif hale getirildi. Artık Dernek ve Dergi sayfaları http://www.kbb-bbc.orgadresinde ve Dr. Orhan YILMAZ'ın webmasterliği ile yer almaya başladı. Dergi içeriği dışında toplantılar sayfası kronolojik sırada tüm meslektaşlarımıza sunuldu.

  Aylık toplantılardan başka Dernek Merkezinde "EĞİTSEL KURSLAR" düzenlenmesine karar verildi.

  23 Kasım 2000 Ankara Tıp Fakültesinden emekli olan Dr.Çetin CUHRUK için İbni Sina Hastanesi konferans salonunda düzenlenen törenle hizmet ve onur plaketi verildi.

  18 Ocak 2001 akşamı aylık toplantılar dizisinden "MENİERE'de YENİ GELİŞMELER" konferansını Dr.Necmettin AKYILDIZ Neva Otelde vermiştir.

  15 Şubat 2001 akşamı Dr.Bülent GÜRSEL moderatörlüğünde "TİMPANOPLASTİDE GREFTLER" paneli düzenlenmiştir.

  29 Mart 2001 akşamı Ador Altınel otelde yapılan aylık toplantıda Dr.Çetin CUHRUK "MESLEK YAŞAMIMDA 43 YIL" isimli sunumunu yapmıştır. Konuk konuşmacı Dr.Yücel TANYERİ ise "DOKTOR ZİYA NURİ PAŞA" başlıklı sunumunu yapmıştır.

  27-29 Haziran 2001 tarihlerinde Ankara Hilton Otelinde "RİNOSİNÜZİTLERİN TEDAVİSİNDE PRATİK YAKLAŞIMLAR" konulu uluslar arası katılımlı toplantı Dernek desteğiyle gerçekleşmiştir. Toplantı başkanlığını Dr.Halit UZUN'un yaptığı sempozyuma Bhatt,Hosemann ve Levine konuşmacı olarak katılmışlardır.

  15 Ağustos 2001 günü TKBBV başkanı Dr. Orhan SUNAR vefat etmiştir.

  08 Kasım 2001'de Eğitsel Kursların ilkini Dr.Mustafa GEREK "Ses Hastalıklarında Tanı ve Tedavi Yöntemleri" konusunda verdi.

  14 Kasım 2001'de Ankara Tıp Fakültesi ev sahipliğinde "MAKSİLLOFASYAL FRAKTÜRLER "paneli yapıldı. Panelin Moderatörü Dr. Muharrem GERÇEKER, Konuşmacılar ise Dr Özcan ÇAKMAK, Dr.Erdal SAMİM, Dr.Bülent SÖZERİ, Dr.Fuat TOSUN ve Dr.İrfan YORULMAZ.dı. Toplantı 2. Ölüm Yıldönümü nedeniyle Dr. Nimetullah ESMER adına düzenlenmişti. Toplantı öncesi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Muharrem GERÇEKER ve KBB-BBC Derneği Başkanı Dr. Metin ÖNERCİ Sayın Bayan ESMER'e Plaket ler verdiler ve rahmetli Hocamızla ilgili fotoğraflar sunuldu.

  22 Kasım 2001'de Dr.Taşkın YÜCEL "Rinoplasti" Eğitsel kursunu verdi.

  13 Aralık 2001'de Dr.Babür KÜÇÜK "Baş-boyun kanserlerinde rekonstrüksiyon yöntemleri" konulu eğitsel kursunu vermiştir.

  21 Aralık 2001'de GATA Rehabilitasyon Merkezinde "YUTMA BOZUKLUKLARI" panelinde Moderatörlüğü Dr.Yalçın ÖZKAPTAN yapmıştır. Konuşmacılar ise Dr.Gürsel DURSUN, Dr.Kürşat CEYLAN, Dr.Timur AKÇAM, Dr.Yaşar KÜTÜKÇÜ, Dr.Şafak DAĞLI ve Dr.Müzeyyen ÇİĞİLTEPE idi.

  27 Aralık 2001 tarihinde Dr.Sabri USLU "Nazal Konka cerrahisi" konulu eğitsel kursu vermiştir.

  10 Ocak 2002'de Kızılay Hatay sokaktaki Dernek Merkezinde Dr.İrfan DEVRANOĞLU "KBB'da ADLİ SORUNLAR" konulu konferansını vermiştir.

  17 Ocak 2002'de SSK Hastanesi sorumluluğunda Büyükhanlı Otelde "KOKLEAR İMPLANTTA SORUNLU VAKALAR" sempozyumu yapıldı. Toplantının Moderatörlüğünü Dr.İstemihan AKIN yapmış. Dr. Sertaç YETİŞER, Dr.Erol BELGİN, Dr. Levent ÖZLÜOĞLU, Dr.Levent SENNAROĞLU ve Dr. Armağan İNCESULU ise konuşmacı olarak katılmışlardır.

  24 Ocak 2002'de Dr.Mustafa SAATÇİ "Ossiküloplasti" konulu Eğitsel kurs vermiştir.

  14 Şubat 2002'de Sheraton otelinde Dr.Nermin BAŞERER "İNTRAORAL TÜMÖRLERDE CERRAHİ YAKLAŞIM" konulu Konferansını vermiştir. Daha sonra verilen yemekte Hocamıza Dernek başkanı Önerci tarafından plaket verilmiştir.

  28 Şubat 2002 de Dr.Faruk ÜNAL "Havayolu obstrüksiyonlarında tedavi yaklaşımları" konulu Eğitsel kursunu vermiştir.

  07 Mart 2002'de Park Otel'de Dr.Çağatay AKÇALI "NAZAL SEPTUM ve CERRAHİSİ" konulu konferansını vermiştir. Neşeli bir sunuş sonrası yine neşeli bir yemek gerçekleşmiştir.

  19 Mart 2002 SB.Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda "KONJENİTAL AURAL ATREZİLERE YAKLAŞIM" paneli yapıldı. Panelin Moderatörü Dr. Erdal SAMİM, Konuşmacıları ise Dr.Hüseyin DERE, Dr.Hakan GÖÇMEN, Dr. Uğur KOÇER, Dr.Mustafa SAATÇİ ve Dr.Sertaç YETİŞER'di.

  28 Mart 2002'de Dr.Sertaç YETİŞER "Meniere hastalığı" konulu Eğitsel Kursunu vermiştir.

  09 Nisan 2002'de Park Otelde Konferanslar dizisinde Dr.Övünç GÜNHAN tarafından verilen "SİNÜZİT FİZYOPATOLOJİSİ" konferansı büyük ilgi ile izlenmiş ve Konferans sonrası verilen yemekte nostaljik anılar yaşanmıştır.

  25 Nisan 2002'de Park Otelde KBB-BBC Derneği Konferanslar dizisinde "DALIŞ ve KBB SORUNLARI" konferansı Dr. İbrahim HIZALAN vermiştir. Yine kalabalık bir dinleyici kitlesi oluşmuş ve sonra neşeli bir yemek davet verilmiştir. Toplantı sonrası ayrıca emekli olmuş Hocalarımıza da plaketler verilmiştir.
  09 Mayıs 2002 tarihli Eğitsel kursu Dr.Ahmet KÖYBAŞIOĞLU vermiştir. Kursun konusu "Boyun Diseksiyonları" dır.

  23 Mayıs 2002 tarihli Eğitsel kursu Dr.Levent Naci ÖZLÜOĞLU vermiştir. Kursun konusu ise Benign Paroksismal Pozisyonel Vertigo'dur.

  31-Mayıs 2-Haziran 2002 tarihinde ise Derneğimiz 5. Uluslararası Toplantısını düzenlemiştir. "KBB'de YENİ UFUKLAR" toplantısının başkanlığını Dr.Metin ÖNERCİ yapmış, toplantı için yurtdışından 25 ten fazla konuşmacı davet edilmiştir. Bunlar BELLUCİ (İtalya), CLEMENT (Belçika), DİMOV (Bulgaristan), DRAF (Almanya), FLİSS (İsrail), FULEIHAN (Lübnan), GULLANE (Kanada), HAMID (ABD), HASSAB (Mısır), JENKINS (ABD), KARCHEV (Bulgaristan), KELLICI (Arnavutluk), KOZLOV (Rusya), LOPATIN (Rusya), MANN (Almanya), MLADINA (Hırvatistan), MULLIN (ABD), PAPAVASILIU (Yunanistan), D.PASSALI (İtalya), G.PASSALI (İtalya), POPOVSKI (Makedonya), RADOVANI (Arnavutluk), RAVEH (İsviçre), SHAH (ABD), SHAHA (ABD), SISMANIS (ABD), SPIRO (Yunanistan), TALMI (İsrail), TRENITE (Hollanda), WACKYM (ABD), WENDLER (Almanya), WELLENS (Belçika) dir. Toplantı Hilton Otel salonlarında gerçekleşmiştir. Ülkemizden çok sayıda katılımcının yer aldığı toplantıda konferansların yanı sıra çok sayıda kursta düzenlenmiştir.

  Toplantı sırasında KBB-BBC Derneği tarafından "GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE ANKARA KULAK BURUN BOĞAZ BAŞ BOYUN CERRAHİSİ 1927 - 2002" isimli Andaç kitap dağıtılmıştır. Dr.Metin ÖNERCİ ve Dr. Orhan YILMAZ'ın birlikte hazırladıkları kitapta Ankara'da Kulak Burun Boğaz'ın kuruluş ve gelişimi kronolojik bakış açısıyla ele alınmış ve Ankara'da bulunan tüm eğitim kurumları ayrı ayrı ele alınarak kurumların geçmişleri ve bugünleri nostaljik fotoğraflarla anlatılmıştır.

  04.Eylül 2002 günü Ülkemizdeki ilk KBB Dergisinin kurucu editörü Dr.Hikmet ALTUĞ'u kaybettik.