Skip Navigation Links
 • Ana Sayfa
 • Derneğimiz
 • Kronolojik Tarihçe
 • Önceki Yönetim Kurulları (1980 - 1984)
 • Önceki Yönetim Kurulları (1980 - 1984)

  BAŞKAN 
  Dr. Ziya TİNEL

  2. BAŞKAN 
  Dr. Esen BEDER

  SEKRETER 
  Dr. Erol BELGİN

  SAYMAN 
  Dr. Ahmet DÜNDAR

  ÜYE 
  Dr. Cavit ÖZERİ
  Dr. Yıldırım NALÇA

  15 Mart 1980'de yapılan sekizinci Genel Kurulda;
  Dr. Ziya TİNEL (I. Başkan), Dr. Esen BEDER (II. Başkan), Dr. Erol BELGİN (Genel Sekreter), Dr. Ahmet DÜNDAR, Dr. Bülent GÜRSEL yönetime seçildiler.
  • 19 - 22 Mayıs 1981'de Kayseri'de yapılan "LARENKS KANSERLERİ ve TEDAVİSİ" Panelinde Moderatör Dr. Ziya TİNEL'di, Panelistler ise Dr. Erdoğan IŞIKMAN, Dr. Hüseyin SİPAHİOĞLU, Dr. Mehmet SOYSARAÇ ve Dr. Kıvanç AYAS'tı. Burada bilimsel, sosyal etkinlikler yapıldı.

  Bu dönemde Milli Birlik Konseyi yönetime geldiği için dernek aktiviteleri izine bağlandı. 17- 19 Ekim 1981 tarihinde Eskişehir, Kütahya gezisi düzenlendi.

  • 18 Ekim 1981'de Anadolu Üniversitesi ile birlikte yapılan "SENSORİNÖRAL İŞİTME KAYIPLARI ve REHABİLİTASYONU" Panelinde Moderatör Dr. İ.Nazmi HOŞAL'dı, Panelistler ise Dr. Sefa KAYA, Dr. Ziya TİNEL, Dr. Soner ÖZKAN, Dr. Erol BELGİN ve Ümran TÜFEKÇİ'ydi. Bilimsel sosyal etkinlikler ve Kütahya gezisi yapılarak dönüldü.

  20 Eylül 1982'de Dr. Hikmet ALTUĞ onuruna gece düzenlenerek, Onur, Bilim, Hizmet beratı ile plaket verildi.

  • Dr. Şadi BERKMEN'ın emekliye ayrılması nedeni ile onuruna 23 Nisan 1983'de "MENİERE" Paneli Moderatör Dr. Şadi BERKMEN, Panelistler Dr. Ziya TİNEL, Dr. Nimetullah ESMER, Dr. Kerim CERYAN, Dr. Ahmet DÜNDAR, Dr. Erol BELGİN'in katılımıyla yapıldı. Gece Hacettepe Tıp Fakültesi Öğretim üyeleri lokalinde üyelerin eşlerinin de katılımı ile kokteyl ve yemek düzenlenerek Dr. Şadi BERKMEN'a derneğin Onur, Bilim. Hizmet beratı ve plaketi verildi.

  Bu dönemde Milli Birlik Konseyi'nce derneklerin faaliyetleri 06 Kasım 1983 tarihine kadar durduruldu. Başkan Dr.Ziya TİNEL'in istifası nedeniyle Dernek Başkanlığını Dr. Esen BEDER (2.Başkan) 21.03. 1984 Genel kuruluna kadar yürütmüştür.