"Asistanlar Yarışıyor" bilgi yarışması 16.02.2017 tarihinde Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapıldı.

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği 2016-2017 Kurumsal Eğitim Toplantılarından olan “Asistanlar Yarışıyor” bilgi yarışması, 16.02.2017 tarihinde Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapıldı. Program Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Murat ALPER ve Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Hakan KORKMAZ’ın konuşmaları ile başladı.  Hem eğitici hem de eğlenceli geçen bilgi yarışması Prof. Dr. Ali ÖZDEK ve Doç. Dr. Emel Çadallı TATAR moderatörlüğünde Ankara EAH, Atatürk EAH, Dışkapı Yıldırım Beyazıt EAH, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Gülhane EAH, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Numune EAH Kulak Burun Boğaz Kliniklerinin katılımı ile yapıldı.  

Ankara EAH, Atatürk EAH, Dışkapı Yıldırım Beyazıt EAH ve Gülhane EAH’nin finale kaldığı yarışma da Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi Birinci, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi ise ikinci oldu.

Kliniklere ödüllerini Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa GEREK,  Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Hakan KORKMAZ ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Muzaffer KIRIŞ  verdi.   

Doç.Dr.Emel ÇADALLI TATAR

KBBBBC Derneği Genel Sekreteri