Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği'nin 2010-11 eğitim dönemi Rinosinüzitte patofizyoloji ve medikal tedavi

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği'nin 2010-11 eğitim dönemi ilk toplantısı, Ankara'da Rixos Otel'de yapıldı. 

Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz değerli hocamız Prof.Dr. Soner ÖZKAN'ın anılmasının ardından dernek başkanımız Prof.Dr. Gürsel DURSUN,  derneğin yeni dönemdeki programı ve hedefleri hakkında bir açılış konuşması yaptı. Toplantının bilimsel bölümünde ilk olarak Dr. Yücel ANADOLU'nun yönettiği oturumda, Dr. Cem SAKA, "Rinosinüzitte patofizyoloji ve medikal tedavi" başlıklı sunumunu yaptı. Ardından gerçekleştirilen ve moderatörlüğünü Dr. Taşkın YÜCEL'in yaptığı "Fasial plastik cerrahi" panelinde Dr. Eren TAŞTAN, Dr. Orhan ÖZTURAN ve Dr. Ali Teoman TELLİOĞLU deneyimlerini paylaştılar. Öğle yemeğinin ardından gerekleşen ve Dr. Erdal SAMİM ile Dr. Kemal UYGUR'un yönettiği iki konferansta Dr. Mehmet GÜNDÜZ "Baş boyun kanserlerinde genetik", Dr. Güleser SAYLAM ise "Tiroid hastalıkları ve tedavisi" konulu konuşmalarını yaptılar.

Bilimsel toplantılara paralel olarak Danışma Kurulu, Emanet Komisyonu ve Yönetim Kurulu toplantıları da gerçekleştirildi. 

Derneğimizin bir sonraki bilimsel toplantısı, 11 Aralık 2010 tarihinde yine Rixos Otel'de gerçekleştirilecektir.

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Yönetim Kurulu adına 
Dr. Haldun Oğuz
Genel Sekreter